RSS

Budowa kwiatu tulipana

Widzisz wiadomości znalezione dla frazy: Budowa kwiatu tulipana


Temat: Tulipan czy marihuana? :)
Holendrzy chcą wybudować wyspę w kształcie tulipana!

Większość Holendrów popiera budowę tulipana. Niektórzy jednak kwestionują, czy rzeczywiście kwiat będzie odpowiednim symbolem Holandii. Jak napisał dziennika "International Herald Tibune", wielu internautów sugeruje, że lepszym symbolem Holandii byłby np. liść marihuany...

Artykul i zdjecia tu: http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453,4751045.html

A wy co o tym myslicie?Temat: KWIATY

MAGNOLIE

POSZUKAM I NAPISZE

[ Dodano: 2007-10-27, 20:27 ]
Magnolia

KWIATY

Charakterystyka [edytuj]
Pokrój
Największe uprawiane u nas gatunki magnolii osiągają wysokość kilkunastu metrów, ale większość uprawianych magnolii to niewysokie drzewa dorastające do wysokości 5 m. Mają dość zwartą, ale świetlistą koronę. Rozgałęziają się nisko nad ziemią. Pojedyncze duże pąki osadzone są na końcach gałązek.
Liście
Liście pojedyncze, duże, błyszczące.
Kwiaty
Są główną ozdobą magnolii. Z daleka wyglądają, jak tulipany kwitnące na drzewie.Tak dużych kwiatów nie ma żadne z drzew rosnących w Polsce. Mają one barwę u różnych odmian od białej do czerwonej, poprzez różne odcienie różu. Ich budowa jest bardzo prosta - nie mają podziału na płatki korony, ani działki kielicha, lecz tzw. tepale, umieszczone w dwóch okółkach po 3-6 szt. Nie wytwarzają też nektaru, lecz nektaropodobną wydzielinę i zapylane są przez chrząszcze. Mieszańce ogrodowe i niektóre gatunki kwitnią bardzo obficie, a jej kwiaty rozwijają się wiosną, jeszcze przed pojawieniem się liści (kwiecień-maj). Czasami zdarza się, że jesienią zakwitają ponownie, choć nie tak już obficie. Szereg magnolii kwitnie latem już po rozwinięciu liści np. magnolia tripetala, magnolia sieboldii, magnolia hypoleuca.
Owoc
Owocostan składający się z mieszków. U wielu gatunków magnolii z nasion znajdujących się w mieszku można wyhodować sadzonkę.

Temat: Modrzew i ...?
Chodzi mi jeszcze po głowie Pigwowiec, ale w tym stanie nie odpowiem Ci czy chiński, czy japoński.
Czy kwiaty były potem bardziej rozłożyste czy pozostały w budowie kielicha-coś jak tulipan tylko, że kuliste?
Jeśli możesz to zrób zdjęcie etykiety, która przy nim była to być może CI powiem-uprzedzając Twoje pytanie powiem, że wiem, że jest po japońsku

Z tego co widzę na zdjęciu to wychodzi mi, że to jest Pigwowiec lagenaria Chaenomeles lagenaria, ale zrób dla pewności zdjęcie.

Tu masz link do googla z kanji - http://images.google.pl/i...aj+obraz%C3%B3w

Porównaj zdjęcia za swoim drzewem. Wpierw ustalimy co to a następnie co i jak z tym robić. Jestem na 90% pewny, że to pigwowiec-zdjęcia i etykieta- tylko kwestia jaki.Temat: stylizacja ivixi
jak wrócę z pracy wkleję zdjęcie gorsetu z bliska

ja natomiast jestem drobnej budowy 163 cm, szczupła,

uwielbiam roże, tulipany ...w zasadzie każde kwiaty..

mój m będzie miał czarny garniak ale jeszcze nie mamy nic upatrzonego....może coś w stylu bonda...czarny, dobrze skrojony garnitur i czarny krawat:))Temat: Kwiaty
A o których teraz kwiatach piszesz kafelku? Bo jeśli o tulipanach to mi się kojarzą z nowoczesnością. Ciężko opisać dlaczego, może dlatego, że nie mają jakiejś bardzo skomplikowanej budowy?Temat: Baza danych na księżycu...
http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?option=com_content&task=view&id=231&Itemid=65

Arka Księżycowa
11.03.2008.

Aby uczynić ludzkość nieśmiertelną naukowcy snują wizję budowy „Księżycowej Arki” – bazy danych zawierającej informacje potrzebne do odtworzenia życia na planecie w przypadku, gdyby dosięgła ją zagłada nuklearna albo też kosmiczna katastrofa. Taka specjalna baza danych według szacunków ma powstać do roku 2020 na powierzchni naszego satelity.

Jeśli z powierzchni Ziemi znikną wszelkie formy życia, ratunek może nadejść z kosmosu. Istnieją plany zbudowania na Księżycu „Arki Końca Świata” zawierającej to, co najpotrzebniejsze dla rozwoju życia i cywilizacji, jeśli nasza planeta zostałaby zniszczona przez gigantyczne ciało kosmiczne albo wojnę atomową.

Konstrukcja lunarnego banku informacji omawiana była na konferencji w Strasburgu w lutym 2008 roku, może dostarczyć szczęśliwcom, którzy wyjdą cało z katastrofy, zdalnie sterowanego narzędzia do odtworzenia rasy ludzkiej.

Podstawowa wersja arki zawierałaby twarde dyski z informacjami o sekwencjach DNA, metalurgii oraz uprawy zbóż. Wszystko ukryte zostałoby tuż pod powierzchnią naszego satelity, zaś specjalne przekaźniki przesyłałyby w razie potrzeby informacje do strzeżonych odbiorników. Jeśli nie zachowałby się żaden z nich, arka przesyłałaby je do czasu, aż powstałyby nowe.

Arka uzupełniona ma zostać potem o materiał naturalny, w tym mikroby, embriony zwierząt i nasiona roślin, a nawet wytwory kultury.

Pierwszym krokiem zmierzającym do odkrycia tego, czy mogą przetrwać to żywe organizmy będzie eksperyment Europejskiej Agencji Kosmicznej mający na celu wyhodowanie na Księżycu… tulipanów. Ma on dojść do skutku w ciągu następnej dekady.

Jak mówi Bernard Foing – kierownik wydziału badawczego agencji, pierwsze kwiaty, tulipany lub rzeżuszniki, można będzie tam wyhodować między 2012 a 2015 rokiem.

- Ostatecznie trzeba będzie stworzyć rodzaj Arki Nowego wraz z różnymi gatunkami zamieszkującymi biosferę – powiedział Foing.

Tulipany są do tego celu idealne, bowiem można je zamrażać i transportować na długich dystansach. Połączone z algami zamkniętymi w sztucznej atmosferze i hodowane na chemicznie udoskonalanej księżycowej glebie mogą stworzyć coś w rodzaju ekosystemu.

Pierwsze eksperymenty przeprowadzane będą w pojemnikach zawierających mieszaninę gazów mającą naśladować ziemską atmosferę. Dwutlenek węgla emitowany przez rozkładające się rośliny przechwytywany byłby przez algi, które następnie produkowałyby tlen.

Cała baza danych obsługiwana byłaby przez roboty i łączyła się z planetą za pomocą transmisji radiowych. Naukowcy mają także nadzieję na umieszczenie na naszym satelicie obsługiwanej przez człowieka stacji jeszcze w tym roku.

Arka jeśli już powstanie musi zostać ukryta pod skałą, aby zabezpieczyć ją przed ekstremalnymi temperaturami, promieniowaniem i innymi zagrożeniami. Częściowo zasilana ma być energią słoneczną. Naukowcy szacują, że pierwsza tego typu baza danych może powstać nie później, niż do 2020 roku. Okres jej działania to około 30 lat. Pełne „archiwum” ma powstać do 2035.

Informacje będą tam przetrzymywane w kilku językach (arabskim, angielskim, chińskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim) i przekazywane do 4000 ziemskich „oaz”, które zapewnią schronienie i pożywienie osobom, które cało wyjdą z katastrofy.

Serwis NPN

Źródło: The Times, 09/03/08

jaka jets wasza opinia na ten temat ??
Temat: i-love-chocolate.com
WITAM MIŚKI

Z OKAZJI DNIA KOBIET ŻYCZE WSZYSTKIM KOBIETKOM DUUUUŻO, DUUUUŻO MIŁOŚCI I RADOŚCI

właśnie dostałam cudne frezje od Taty
a rano od Michała tulipany ale i tak mam focha wiecie co? bo ja to chcę zeby on zrozumiał o co mi chodzi, a on nawet nie próbuje tego zrozumieć sprawia wrażenie jakby mu było na rękę, że się nie odzywam. Zamiast zachowac się jak facet, usiąść, pogadać, wyjaśnić, to NIE! ggrrr dziś mu powiedziałam, że widzę, że mu na rękę taka sytuacja, i że kwiatami wszystkiego nie naprawi
wiem, że jestem straaszna, ale czy ja naprawdę nie mam wg Was choć odrobiny racji?
no przecież chcę tylko, żeby wydoroślał, a jak obserwuję to dla niego najlepsza mobilizacja!
słuchajcie.. wczoraj np. pojechał SAM Z SIEBIE na budowę , no i nie włączył kompa chyba sie domyśla o co chodzi, a nie chce wziąć sprawy w swoje ręce

nie wiem dlaczego jest taki.. ;/ nie potrafię tego określić na pewno nie jest typem, który pozwoli wodzić się za nos, ani wejść sobie na głowę, bo choć nie jest zaradny, to na pewno charakterek ma i potrafi obstawac przy swoim, bronić swego i zawsze ma swoje zdanie.
To tak apropo kituś tego remontu - widzisz, to nie jest tak do końca, że jego nie interesuje wizja końcowa mieszkania, bo tam gdzie teoretycznie więcej do powiedzenia ma kobieta, to on sie własnie wcina np. kłóciliśmy sie o kolory ścian, o projekt mebli do kuchni, wygląd kominka, wybór podłogi w niczym się nie zgodziliśmy, no i trzeba było znaleźć złoty środek
oczywiście jestem za tym, by brał udział we wszystkim co jest związane z naszymi planami, przeciez to nasz wspólny dom, ale w kwestii umeblowania, kolorystyki zazwyczaj (nie mówię, że zawsze) to wyczucie estetyczne, zmysł smaku ma lepiej rozwinięty kobieta.. to tu się kłóci, ale jak trzeba zająć się typowo męskimi pracami to nie

no przeciez juz mi słów brakuje kocham go straaaasznie i wiem, że ma masę zalet, mogłabym je wyliczać i wyliczać, ale są rzeczy, których powinnam, a nawet muszę wymagać, choćby po to, bym przez całe życie nie była sama z tym całym bałaganem

właściwie to jedyne co moge mu zarzucić , ale przecież nie moge zrzucać tego tylko na wychowanie w domu (bo fakt - to przede wszystkim), teraz jest inaczej, inny dom, inna rodzina. Teraz jesteśmy MY. Koniec kropka.

a ciche dni corsic.. moja mama zawsze sie dąsała na tatę jak o cos sie poprztykali, chyba sie zapatrzyłam na taki głupi model i nie potrafie wykrzyczeć tak od razu co mi na sercu leży, kumuluję złość i na końcu jest wielkie BOOOM

dobra, kończę te wywody, pewnie już macie dość moich małżeńskich frustracji

agassku dasz radę - trzymamy kciiuki ale i tak Ci współczuję chybabym oszalała

zlośnica wyobrażam sobie wrażenia takiej przejażdżki rewelacja a z ta pogodą.. dlaczego we Wrocławiu nie ma juz słonka
Temat: Kwiaty jadalne
Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) drobne niebieskie kwiaty mają subtelny smak ogórka.

Nagietek lekarski (Calendula officinalis), wielobarwny kwiat z pieprzowym smakiem. Czasami nazywany „szafran biednego człowieka”

Goździk ogrodowy (Dianthus caryophyllus) czerwone, różowe i białe kwiaty z posmakiem goździka

Rumianek (Chamaemilum nobile) kwiaty podobne do stokrotki, w smaku delikatna nuta jabłka.Szczególnie polecany w celu uspokojenia i uciszenia papug

Szczypiorek (Allium schoenoprasum) lawendowo-różowe kwiaty przypominające pompony są w rzeczywistości złożone z wielu małych kwiatuszków. Kwiaty mają łagodny smak cebuli

Stokrotka (Bellis perennis) biało-żółte kwiaty z lekką nutą mięty lub koniczyny w smaku.

Mniszek lekarski (Taraxacum officinale) Małe żółte kwiaty mają smak miodu jeśli zrywane są wcześnie. Starsze kwiaty są gorzkie ale moje barwnice zdają się tego nie zauważać. Warto podawać papugom również liście mniszka lekarskiego, gdyż są bardzo odżywcze.

Liliowiec (Hemerocallis) to wiele kolorowych kwiatów o słodkim posmaku i chrupiącej budowie sałaty. Zarówno pąki jak i kwiaty mogą być spożywane we wszystkich stadiach wzrostu. Uwaga: wiele lilii (Lillium species) zawiera alkaloidy i jest NIEBEZPIECZNYCH dla papug i ludzi.

Bez czarny (Sambucus canadensis) słodko smakujące kwiaty. Leczniczo na przeziębienia i dreszcze. Cyganie mieszają kwiaty bzu, krwawnik i miętę wrzucają całą mieszankę do gorącej wody na 13 minut – tak parzoną herbatę często piją (są mi znane przypadki zatruć żerdziami z czarnego bzu, także niektórzy autorzy zaliczają czarny bez do roślin trujących dla papug - przyp. red)

Mieczyk (Gladiolus spp.) Kwiaty występują w wielu kolorach, rosną na długiej łodydze jeden nad drugim, przy czym zwykle zwrócone są w jedną stronę. Kwiaty mają zarówno strukturę jak i posmak sałaty.

Hibiskus róża chińska (Hibiscus rosa sinensis) kwiaty tropikalne o wyjątkowej rozmaitości kolorów, mają nieznacznie kwaskowy smak. Jeden z ulubionych kwiatów większości gatunków papug.
Wiciokrzew japoński (Lonicera japonica) małe kwiaty w kształcie trąbki, białe do żółtego o słodkim, wybornym smaku. Papugi uwielbiają smak tych kwiatów a rodzina ptaków Loridae darzy nektar wiciokrzewu szczególnym uczuciem. Tylko japońskie wiciokrzew jest jadalny i tylko jego kwiaty, gdyż jagody wiciokrzewu są nadzwyczaj toksyczne

Niecierpek (Impatiens wallerana) wielokolorowe małe kwiaty o łagodnym smaku.

Fiołek trójbarwny (Viola tricolor) żółto-fioletowo-lawendowe kwiaty z wintergreen smakiem. Liście też są jadalne i zawierają witaminę C

Bez lilak (Syringa vulgaris) lawendowe kwiaty mają intensywny kwiatowy aromat i posmak cytryny

Aksamitka (Tagetes signata pumila) jasno żółte i pomarańczowe kwiaty o cytrusowym smaku

Ostropest plamisty (Silybum marianum) zarówno purpurowe kwiaty, liście jak i nasiona są jadalne. Nasiona znane są z dobroczynnego działania na wątrobę

Nasturcja (Tropaeolum majus) czerwone, żółte, i pomarańczowe kwiaty mają tangy, pieprzny smak i są najbardziej popularne ze wszystkich jadalnych kwiatów. Liście również są jadalne

Bratek (Viola X Wittrockiana) kwiaty o kolorze purpurowym, białym, żółtym mają słodki, cierpki smak.

Męczennica (Passifloraceae) Passiflora caerulea i Passiflora edulis to dwa charakterystyczne przykłady z ponad setki gatunków męczennicy. Niektóre z tych pnączy wydają duże zielonkawo-białe i purpurowe kwiaty a następnie, w zależności od odmiany, pomarańczowy albo purpurowy jadalny owoc. Więcej informacji i ponad 200 zdjęć męczennicy znajduje się na podanej poniżej stronie internetowej.

Róże (Rosa spp) Do najbardziej smakowitych odmian róż należą róża francuska (Rosa gallica), róża pomarszczona (Rosa rugosa) (dwa gatunki dzikiej róży), róża damasceńska. Róże mają delikatny owocowy smak.

Szałwia (Salvia officinalis) lawendowo-niebieskie kwiaty rosną tylko w odmianach kulinarnych. Barwny gatunek szałwi nie zakwita. Kwiaty mają wyraźny szałwiowy smak.

Inne jadalne kwiaty ziół: anyż, bazylia, szczypiorek, kolendra, koper, czosnek, oregano, rozmaryn i tymianek.

Słoneczniki (Helianthus) występuje wiele odmian słonecznika jakkolwiek kwiaty większości z nich wyglądają następująco: żółte płatki wokół „czarnego oczka”. Dojrzałe kwiaty zawierają ziarno, które tak bardzo smakuje wszystkim papugom!
Drzewa, których kwiaty mogą być podawane papugom to: jabłoń, drzewa cytrusowe (pomarańcza, cytryna, limonka, grejpfrut, kumkwat), eukaliptus, drzewo herbaciane i śliwka
Tulipany (Tulipa spp.) wielokolorowe kwiaty z posmakiem chrupkiego ogórka. (cebulki są trujące - przyp. red)
Kwiaty warzyw – kwiaty dyni mają delikatny posmak dyni. Kwiaty cukinii, kwiaty groszku jadalnego (Pisum sativum (var. macrocarpon)), (Uwaga: kwiaty groszku ozdobnego są toksyczne), okra, czyli ketmia jadalna (strąki krzewu Hibiskus edulis stosowane jako warzywo głównie w kuchni indyjskiej - przyp. red.) ponadto jadalne są kwiaty dyni i fasolki szparagowej.
Fiołek (Viola odorata) kwiaty o kolorze ciemnofioletowym i białym o słodkim smaku.

Sopiwałem to ze strony http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/JadalneKwiaty.htm